top of page

SMOLEC

INWESTYCJA

 

Przedsięwzięcie deweloperskie składać się będzie z trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, w którym zlokalizowanych będzie 20 mieszkań, 2-pokojowych, 3-pokojowych oraz 4-pokojowych z ogródkami lub balkonami, w metrażach od 43 m2 - 71 m2. Do każdego mieszkania przynależeć będzie miejsce postojowe lub samodzielny garaż. Z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców wszystkie mieszkania zostały starannie zaprojektowane według indywidualnego projektu "DOROŻYŃSCY PRACOWNIA ARCHITEKTURY", który charakteryzuje przede wszystkim przemyślana architektura oraz funkcjonalność każdego z pomieszczeń zapewniająca komfort i wygodę mieszkania.

LOKALIZACJA

 

Smolec to miejscowość zlokalizowana na granicach Wrocławia, która na przestrzeni ostatnich lat stopniowo zyskiwała na swojej ogromnej obecnie popularności. W krótkim czasie stając się ciekawą alternatywą dla osób ceniących sobie życie z dala od zgiełku wielkiego miasta z jednoczesnym zachowaniem możliwości korzystania z jego uroków wskutek dobrej komunikacji z centrum. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Polnej w tzw. "Starym Smolcu", w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej, charakteryzuje bliskością żłobków, szkół, przedszkoli, sklepów oraz stacji kolejowej SMOLEC, z której w 15 minut bez potrzeby tracenia czasu na stanie w ulicznych korkach, można dojechać do samego centrum Wrocławia.

HISTORIA

 

Smolec (do 1945 niem. Schmolz, 1945-47 Smolice Śląskie to obecnie wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Kąty Wrocławskie. W latach 1945-54 siedziba gminy SmolecW latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wrocławskiego. Najstarsza informacja o Jeschcone von Smolcz (Jaśku ze Smolca) pochodzi z dokumentu wystawionego przez księcia wrocławskiego Henryka VI Dobrego w dniu 4 stycznia 1316 roku. Tego dnia książę nadaje prawo do wybudowania młyna w Maślicach wrocławskiemu zakonowi klarysek. Jaśko ze Smolca występuje w nim jako świadek aktu nadania tego prawa. 

Osiedle_Lesne_Smolec_3403479.jpg
smol 1.JPG
bottom of page